Fuktbehandling med Injeksjoner

Fuktbehandling med Injeksjoner

Fuktbehandling med Injeksjoner

Med tiden minsker spensten i vår hud og vi mister den faste huden og det ungdommelige utseendet! Det er et resultat av den naturlige aldringsprosessen og vi får tynnere hud med mer linjer, tørrere partier og den mister sin elastisitet. Det går å hjelpe huden å produsere mer hyaluronsyre med injeksjonsbehandling som gjenoppretter nivået av hyaluronsyre vår naturlige  fukt regulator som finnes i huden. Den har en struktur som gjør at det spres over et stort område på huden som gir mer fuktighet og samtidig strammer opp huden. Det er en jungel på markedet og vi skal prøve å visa til litt forskjellige typer fuktbehandling med Injeksjoner i dette innlegget.

Fillers

Det finnes mange forskjellige fillers på markedet. Juvederm fra Usa, Restylane fra Sverige , Teosyal fra Geneve og sikkert mange flere leverandører og merke. Fillere er stoffer som sprøytes inn under huden for å redusere aldringstegn og bedre utseende. De bidrar til økt volum og gir huden et glattere preg med færre rynker og linjer. Fillere er også en populær behandling for å gjenvinne volum og mykhet i leppene og for å øke leppenes størrelse. I tillegg kan spesielle volumbyggende filler benyttes til å gjøre hakepartiet og kinnregionen mer markert. På Kroppibalanse jobber vi med fillere fra Teosyal. Det finnes ulike tykkelse og fillers beroende på hvilket område som skal injiseres eller behandlings formål. Volum, dype linjer, spenst, fukt eller arr og ujevnheter. Litt om de ulike fillerne dere vill møte hos oss og des formål:

Teosyal fillers
Teosyal RHA – Resilient Hyaluronic Acid er en hyaluronsyre filler spesielt utviklet for å behandle rynker og ujevnheter i ansikt, hals og bryst. Serien er utviklet for å tilpasse bevegelsene og dynamikken i ansiktene våre, og kroppens naturlige hyaluronsyre.
Teosyal RHA kiss er en hyaluronsyre filler som er utviklet for å behandle leppene. Den gir fyldigere lepper med økt volum og mer markert leppekontur. Gir umiddelbart resultat som varer i opptil 12 måneder.
Teosyal pursense redensity 1 er designet for å tilføre huden det den trenger av fukt kombinert, med vitaminer og antioksidanter. Resultatet er en mer hydrert hud og de naturlige ingrediensene gir glød og en jevnere hud.
Formål med fillere:
  • Skape mer volym i område som hake kinnben og lepper
  • Gir mer spenst og fukt (skinbooster)
  • Arr behandling etter skader og akne
  • Glatte ut hudstruktur og dype rynker, linjer og arr

Prisene varierer beroende på de ulike produktene og hva som skal utbedres samt hvor mye men velger å injisere. Les om priser og behandlinger med teosyal her

Profhilo

De har nylig kommet et produkt på markedet som ikke er en filler men som injiseres. Profhilo er ikke en filler, men en injeksjonsbehandling som gjenoppretter nivået av hyaluronsyre vår naturlige  fukt regulator som finnes i huden. Den har en struktur som gjør at det spres over et stort område på huden som gir mer fuktighet og samtidig strammer opp huden. og innholdet er ren hyaluronsyre.

Profhilo virker ved å korrigere ujevnheter i huden og griper inn i den fysiologiske prosessen i aldrende vev, noe som kan føre til blant annet redusert fuktighet i huden, endringer i de elastiske fibrene og kollagenet i lærhuden, med tap av elastisitet og farge i huden. Resultatet av behandlingen er re modellering av vev og oppstramming av slapp hud.

Profhilo er egner seg for deg som ønsker en anti-aldringseffekt ved at huden strammes opp og hudkvaliteten forbedres. Alle som har tegn på aldrende hud og som kan ha nytte av en behandling med filler, kan også behandles med Profhilo. Vill du ha veiledning om dette er behandlingen for deg? Ta kontakt med vår sykepleier Nina

Profhilo har det høyeste hyaluronsyre innholdet på markedet. Les mer om produkter her

Behandling 1 gang 4800kr

Behandling 2 ganger 8900kr

Les mer om profhilo her

Hva er forskjellen på Profhilo og Filler?

Begge deler lages av hyaluronsyre, men der filler vil gi økt volum for å erstatte volumtap eller endre fasong og form på områder i ansiktet, vil Profhilo fungere som en biostimulator og optimalisere hudens naturlige prosesser slik at huden får mer fukt, glød og lett oppstramming.

Når velger jeg Profhilo og når velger jeg skinbooster?

Dersom du har mindre rynker og linjer, tørr hud eller acnearr og trenger litt volum, velger du Teosyal Skinbooster. Det gir fukt, lett volum og gir en gradvis nydannelse av kollagen, som igjen fører til reduksjon av linjer, bedre hudkvalitet, hudstruktur og reduksjon av arr.  Profhilo gir masse fukt og sørger for at alle de naturlige prosessene i huden fungerer optimalt, dette gir en bedre hudstruktur og en lett oppstramming av huden i ansiktet uten at det gir volum.

Ønsker du mer informasjon eller en gratis uforpliktende konsultasjon bestill time her

Vi hjelper deg til å bli det beste av deg selv!

 

Hvorfor solbeskyttelse?

Hvorfor solbeskyttelse?

Sommeren kommer med stormskritt og vi er aldri nok forbered på solens sterke, men deilige stråler. Jeg elsker selv å være ute, løpe, leke, bade. Eller å bare “lape sol” der jeg kjenner at D-vitamin kildene fylles opp er bare herlig. Det som mange av mine klienter glemmer ikke vet eller ofte spør om er hvordan vi best kan ta vare på vår hud, spesielt huden i ansikt som hele tiden blir eksponert. En enkel regel er bruk solbeskyttelse!!! Jo høyere spf desto lenger kan du eksponere (være) deg i solen det er ikke styrke på spf som utgjør om du blir brun eller ikke. Vi produserer melanin- vårt naturlige fargestoff i vår hud celler og det er vårt naturlige beskyttelse og solfaktor. Det er viktig å være 10-30min i solen uten sol faktor for å stimulere vår egen beskyttelse så bruker du solbeskyttelse videre. For å unngå aldring og beskytte vår hud er antioxidanter også superessensielt. Bruk gjerne et serum under dag og nattkrem eller pads, som inneholder antioxidanter. Studier viser at sammensetningen av antioksidanter og solfaktor reduserer solbrenthet, pigmentendringer (flekkete brunfarge som bare ser møkkete ut) og DNAskader. Flere kombinasjoner av antioksidanter har best effekt, og derfor anbefaler vi daglig bruk av  og antioxidanter og solbeskyttelse mot UV-stråler som fremmer frie radikaler i huden og reduserer cellenes egen evne til å beskytte seg. Antioxidanter gir en friskere hudtone og er gunstig mot ujevnt pigment, inflammasjoner, tørr og sensitiv hud.

Se også helsenorge sine tips om soling og solfaktor: Soling, Solkrem og UV-stråler

Vi veileder deg gjerne for å finne riktige produkter (personlig og online) og vi holder åpent i hele sommer! Se gode produkt tilbud og nyheter i vår nettbutikk.

 

Hva er pigmentflekker?

Hva er pigmentflekker?

Hva er pigmentflekker?

Pigmentflekker er kjent som hyperpigmentering. Det er en vanlig tilstand der mørke flekker eller brune flekker på huden kommer til syne. Det skjer ofte i områder som utsettes for sol, for eksempel ansiktet. Pigmentflekker blir ofte kalt sol- eller aldersflekker. Pigmentflekker kan oppstå hos både menn og kvinner, i alle aldrer og med ulike hudtilstand. Det finnes flere forskjellige typer hyperpigmenteringer.

Melanin er pigmentet i huden og gir den sin farge. Hyperpigmentering skjer når huden produserer mer melanin enn normalt. Det er da vi får pigmentflekker og hudtonen ser ujevn ut. Overflødig pigment gir det berørte området et mørkere utseende enn huden rundt og fører til ujevn pigmentering – også kjent som hyperpigmentering og pigmentflekker.

Hvordan får vi pigmentflekker og ujevn hudtone?

Når vi eksponerer oss i solen og ikke bruker solbeskyttelse, kan huden overprodusere melanin lokalt i cellene og derav oppstår brune flekker og pigmentflekker.

Cellene som produserer melanin er ansvarlig for alle problemer knyttet til hudpigmentering. De er meget sensitive for en rekke faktorer fra innsiden og utsiden av kroppen. Det inkluderer for eksempel sollys og UV-stråling. Hormonelle endringer under svangerskap kan også påvirke melanin.

Melanin har som funksjon å absorbere skadelige stråler fra solen og dermed beskytte huden. Cellene produserer melanin “brunfarge” som en beskyttelse mot solen.

Flekkene kan også forårsakes av:

  • en skade
  • acne
  • hormonelle endringer
  • alder
  • betennelse.

Visse medisinske tilstander eller medisiner kan også forårsake hyperpigmentering.

 7 råd til hvordan behandle pigmentflekker?

Pigmentflekker kan både behandles og forebygges. For å forebygge pigmentflekker bør du bruke produkter som styrker og beskytter huden din. Vinterhalvåret er den beste tiden for å behandle og forebygge pigmentflekker enten hos hudterapeut eller hvis du vet hvordan du skal pleie huden selv.

Slik behandler du og forebygger pigmentflekker med hjemmeprodukter:

  1. Kartlegg problemet med Reveal hudscanning og lag en plan for behandlings opplegg med hjemme produkter og hos hudterapeut.
  2. Bruk serum som har blekende og hvitende egenskaper og som inneholder antioxidanter ( c-vitamin). Anbefalte produkter er Elixir Cosmeceuticals Acticlear Eventone Serum  eller Dr Schrammek Mela White Active C-Serum
  3. Bruk alltid, både sommer og vinter et produkt med solbeskyttelse eller dagkrem med spf Solbeskyttelse på dagen. Noen supergode produkter vi anbefaler er Dr. Schrammek Solar+ Protect Fluid Spf 50 eller Elixir Cosmeceuticals Elixir Ultradefense SPF 50
  4. Fo å styrke din hud og hudbarriere, tilfør mye antioxidanter og c vitamin.  Helst skal de tilføres i ampuller og serum da de inneholder mindre molekyler som penetrerer og dermed trekker dypere ned i huden.
  5. Reparer og plei huden, bruk peeling og maske jevnlig, optimalt sett ukentlig.

Behandling hos hudterapeut på skjønnhetsklinikk:

  1. Green peel Mela white behandling er en fantastisk deilig behandling. Den utføres som en kur på 4 behandlinger.  Behandlingen brukes i kombinasjon med produkter du skal påføre selv hjemme. Behandlinen gir superfine resultater over tid.
  2. Elixir Cosmeceuticals Anti pigment peel fruktsyre pensling,  er ideell for pasienter med ujevn pigmentering og misfarging forårsaket av solskader og melasma. En vanlig behandlingsrunde er på 6-8 penslinger. Kombineres med hjemmeprodukter.

Hva er pigmentflekker?

Makeup

Dersom behandlingen ikke er effektiv eller man ikke ønsker å bruke penger på  behandling, så kan kamuflerende makeup også være en god løsning. Dette kan er spesielt aktuelt for hudområder som mangler pigment.

Laser

Ved laserbehandling blir pigmentet i huden knust og avstøtt i løpet av noen uker. Dette kan være aktuelt ved flere spredte pigmentendringer i ansiktet eller håndrygger. Laserbehandling anbefales ikke ved melasma.

Når bør man oppsøke lege?

Dersom det er pigmentflekker som er flerfargede, gjerne svarte, ujevne i formen, har sårdannelse eller endret overflate – bør man oppsøke lege for å utelukke ondartet sykdom.

Håper disse rådene kan være til hjelp slik at du finner gode produkter som virkelig gjør en forskjell. Vi på KroppiBalanse står klare å hjelpe deg med dine hudproblemer og spørsmål. Ta kontakt om du lurer på noe mer eller ønsker å bestille en vurdering av din hud. Vi kan også ta bilder av huden din med scanning maskinen Reveal.

 

 

Black Week! Nytt sett Gel støp med negledesign 500.-

Black Week! Nytt sett Gel støp med negledesign 500.-

Black Week! Nytt sett Gel støp med negledesign 500.-
Ruta vår negldesigner jobber mest med Polygel (negl forlengelse med støp) fantastisk gel som er sterk og skader ikke dine naturlige negler slik som akryl gjør. Den sitter lenge og ser fantastisk ut. Behandlingen tar ca 2 timer med manikyr koster ord pris 990kr.
Vi tilbyr nytt sett med støp av polygel negl behandling nå til kun 500kr på Black Week  22-26 november. (hvis du ønsker dekor og pynt kommer dette i tillegg.)

Vi søker også modeller til shellac behandlinger og negl forsterkning. Ord pris 795 og nå  50% Pris nå: 400kr (ønsker du å fjerne gammel shellac tilkommer 150kr)

Manikyr for jenter:

Girls Nails passer for jenter 5-13 år. Lakk av negler med en swarowski sten 20min 150kr

Booke time her

Sminkedag-GRATIS make up!

Sminkedag-GRATIS make up!

Sminkedag-GRATIS make up!

Vi gjentar suksess med en til en make up veiledning. Den 26 november er dagen! Ta gjerne med deg en venninne. Vi kan friste med gode tilbud, goodiebag og mulighet for shellac behandling til super god pris når din venninne for make up tips.

Påmelding er bindende og koster 200kr (tilbakebetales eller brukes til produkter på dagen)

Missa ikke denne super event før Julebordet.

Sikre deg time, begrenset med plasser.

Bestill din time nå: post@kroppibalanse.no

Massasje tilbud på lørdager!

Massasje tilbud på lørdager!

Massasje tilbud på lørdager!

Endelig har vi massør på lørdager. Vi feier vårt tilskudd til staben. Vår massør Mari starter 5 november. Hun jobber onsdag kveld, fredager og lørdager.

Les mer om Mari her

Alle lørdager i november tilbyr hun 25% på massasje behandlinger.

Lojalitets tilbud i november: Kjøp 4 behandlinger betal for 3.

Send oss epost: post@kroppibalanse.no eller Bestill din time her

Fars dags gavetips og tilbud!

Fars dags gavetips og tilbud!

Fars dags gavetips og tilbud!

Vi feier alle våre Pappaer. Tips på Gaver:

Idrettsmassasje 50min kr 1069.-

Hudpleie for menn 50min kr 975.-

Fotpleie med massasje kr 955.- og få 50% på en krem og en fot fil

Kjøp en valgfri rense produkt til ansikt og få 10% på valgfri hudkrem

Kjøp gavekort her

Vi feier gjenåpningen av Norge!

Vi feier gjenåpningen av Norge!

Vi feier gjenåpningen av Norge!

Hipphurra nå kan vi klemme og møtes i flertall!  Vi feier gjenåpningen av Norge!

Alle som booker en valgfri hudpleie i oktober får gratis farge av vipper ELLER brynsfarge og forming.

Hipphurra!!! Booke din time idag her

25% på Vippebehandlinger

25% på Vippebehandlinger

25% på Vippebehandlinger

Vi har fått tilskudd i staben av en dyktig vippeteknikker, Emilia. Emilia legger klassisk vippeextentions som ser helt naturlig ut og hun utfører også vippe bøy og farger vipper. Alle behandlinger hos Emilia er med 25% rabatt. Hun jobber hver lørdag og torsdag kveld. Booke din time med 25% rabatt her

20% på Hulltaging!

20% på Hulltaging!

20% på Hulltaging!

Høstfest på Eiksmarka senter 18 september. Vi feier med 20% på all hulltaging denne dagen kl 12.00-16.00!

Med Blomdahls system for å ta hull i øre og nese, kan vi tilby deg det beste. Vi har sertifisering i hulltagning fra Blomdahl.

Dropp in eller timebestilling. Bestill time post@kroppibalanse.no

25% på Vippebehandlinger

Vippe Extensions nytt sett 500kr

Vippe Extensions nytt sett 500kr
Vi trenger Modeller til Vippe Extensions

Vi trenger noen modeller til Vippe Extensions praksis. Vår flinke praktikant har utdannet seg til vippeteknikker og i den forbindelse trenger vi noen modeller å jobbe i August/ september på for å få kortet ned tiden på utforende av Vippe Extensions nytt sett. Dette er på oppsatte tider som du ikke selv kan velge slik at du må være fleksibel på klokkeslett, men noen tider er kveld og helger.

Du får nytt sett single vipper. Pris 500kr (ord pris 1200kr) mot at du setter av 3 timer av din tid som vi kan jobbe på deg. Du kan bli observert av klinikksjef under behandling og vi ønsker å bruke bilder fra behandlingen (før og etter) til markedsføring på sosiale media. Timer både kveldstid og dagtid. Meld ditt interesse snarest til: post@kroppibalanse.no

Venninne dag 25 august. Gratis make up veiledning!

Venninne dag 25 august. Gratis make up veiledning!

Venninne dag 25 august. Gratis make up veiledning!

Tid for pleie, tid for vennskap, tid for deg!

Vi tilbyr deg Gratis make up veiledning av make up artist fra Frøya Cosmedics.

Onsdag 25 august er dagen for deg. Ta gjerne med en venninne og vi spanderer noe godt i glasset og gir gode tilbud på make up fra Frøya.

Timen er bindende og varer ca 30-40min. Koster deg ikke noe ved kjøp av make up. 100kr betales ved booking, refunderes ved produkt kjøp.

Sikre deg din time: post@kroppibalanse.no

Sommer Åpent Juli

Sommer Åpent Juli

Sommer Åpent Juli

Vi holder åpent for behandlinger i hele juli.

Åpningstider:

Mandag 12.00-1800

Tirsdag 12.00-18.00

Onsdag 10.00-20.00

Torsdag 14.00-20.00

Fredag 10.00-17.00

Lørdag 10.00-16.00

Hjertelig velkommen!

Lei av Corona?

Lei av Corona?

Lei av Corona?

Lei av Corona? Sett farge på tilværelsen- unne deg velvære!

Kom å nyt en av våre deilige behandlinger. Vi står klare for å gi deg velvære og luksus i en fargeløs hverdag.

Bestill Valgfri Hudpleie og vi spanderer vippe eller brynsfarge!

Vi tilbyr Alle som bestiller hudpleie behandling onsdager mellom kl 10.00-14.00 i Mai. Gratis vippe ELLER bryns farge inkludert i behandlingen. (verdi 350kr)

(NB! For Menn 10min ekstra hodebunn og nakke massasje)

Bestill time her:Hudpleietilbud mai

Bli Vakker

Bli Vakker

Bli Vakker

Bli vakker og gi deg selv litt kjærlighet på samme gang!

Vi trenger stell og velvære i en nokk så grå hverdag. Sett farge på tær og stell godt med deg selv. Vi står klare for å stelle med deg og dine føtter!

Vi tilbyr nå 15% rabatt på valgfri Fotpleie hver onsdag i mai kl 10.00-14.00

Velg mellom Fotpleie 50min, Fotpleie med Massasje 60min, Fotpleie med lakk, Fotpleie med lakk og massasje, Fotpleie med shellac eller luksus fotpleie med parafin innpakking og massasje.

Bestill time her og bli vakker inn og utvortes- fordi du fortjener det!

GRATIS Produktveiledning online på zoom

GRATIS Produktveiledning online på zoom

Nyhet!

GRATIS Produktveiledning online på zoom

Trenger du hjelp til valg av hudpleieprodukter?

Vår ekspertise og kompetanse er til din hjelp- gratis!

Bestill din online produkt konsultasjon i dag. Kjøp konsultasjon online i vår nettbutikk- bestill produkt konsultasjonstime online motta link til online møte på zoom og få refundert beløpet 490kr ved kjøp av produkter i nettbutikk (minimum 1000kr) Lettere blir det ikke.

Produkt veiledning online (møte på zoom)

Tunge øyelokk

Tunge øyelokk

Tunge øyelokk og rynker rundt øynene – finnes det hjelp?

Mange sliter med tunge øyelokk og rynker rundt øynene. Det folk kaller tunge øyelokk skyldes vanligvis hudoverskudd. Tilstanden kan være arvelig, så derfor er også en del yngre rammet av dette. Jeg var selv en av de.

Helt så langt jeg kan huske har jeg heist opp pannen for å løfte øynene opp. Jeg har alltid hatt en tretthetsfølelse og mye hodepine helt fra ungdomstiden.

Hudoverskudd i øvre øyelokk kan gi forstyrret sidesyn, men også synet fremover kan i ekstreme tilfeller innskrenkes.

Mange kompenserer tunge øyelokk med å løfte øyebrynene. Dette kan føre til hodepine og dype rynker i pannen. Derfor begynte jeg å sette Botox i pannen, for å kompensere for hodepine og dype linjer. En øyelokksoperasjon skal bidra til at huden rundt øynene strammes opp og du vil få et mer opplagt og yngre ansikt.

Tunge øyelokk symptomer

* konstant tyngde over øynene.

* huden/skinnet på øyelokkene henger over vippene og hemmer synet, eller tynger øyet og kan gi redusert evne til å åpne øynene.

* vansker med å løfte blikket.

* hyppig frontal hodepine (hodepine i panneområdet).

* kommentarer fra andre om at man ser trøtt ut.

Når du konstant kjenner tyngde over øynene, ser at skinnet på øyelokkene henger over vippene og gjør det vanskelig å løfte blikket, da er det mulig å vurdere om du er en kandidat for å operere bort det overflødige skinnet over øynene.

Har du tunge øyenlokk og vil sjekke ut om du har krav på å få dekket operasjon for ditt problem?

Hvis du virkelig har et problem og konstant tyngde over øyene, føler det er tregt å løfte pannen hele tiden, får spenningshodepine og blir sliten, kan du være en kandidat for å få hjelp. Tunge øyenlokk operasjon dekket av staten er slettes ikke for alle, men du kan bli henvist av behandler eller fastlege til spesialist.

Jeg ble sendt til Rikshospitalet. Du vil vurderes nøye av spesialist kirurg og er du en reell kandidat blir du tildelt en operasjon dekket av staten. Det går selvfølgelig å oppsøke private klinikker som utfører slike operasjoner for egen regning.

Jeg har ikke erfaring fra noen av dem, men Volvat er en trygg og sikker klinikk med bred kompetanse. Nimo klinikken har også lang erfaring av øyelokkplastikk. Det koster et sted mellom 15 000 kr- 20 000 kr på private klinikker.

Det er et lett inngrep uten anestesi, men jeg må innrømme at det var litt nifst å la noen skjære over øynene mine i våken tilstand. Jeg måtte puste rolig og jobbe med min “dype yoga pust” mens operasjonen pågikk. Etterpå var jeg både hoven, svimmel og angret nesten på at jeg utsatte meg selv for en slik påkjenning.

Legger ved før- og etter-bilder fra operasjonsdagen. Etter en uke var jeg tilbake og fjernet stingene. Jeg var fortsatt hoven og øm, men kunne trene, smøre øyelokkene og vaske over øynene der etter. Spent på hvordan det ser og kjennes ut etter hvert som ukene går.

Endelige resultater antas først etter 3 måneder, men allerede nå har det gitt et fint løft og jeg føler meg lettere over pannen selv om jeg ikke er helet ennå.

Tunge øyelokk før og etter bilder: til venstre før operasjon, i midten operasjonsdagen, og til høyre 2 uker etter operasjon.

tunge øyelokk før tunge øyelokk etterøye plastikk

Det er mange som aldri har sett at jeg har vært plaget med tunge øyelokk, og flere lever fint med tilstanden uten operasjon. Så lenge du har det fint, ikke får hodepine, føler deg sliten eller har et trykk over pannen og øynene, vil jeg absolutt frarådet deg fra å operere. Et inngrep har alltid en risiko for infeksjon eller etterfulgt av problemer og arr.

Tunge øyelokk uten operasjon

Tunge øyelokk og rynker rundt øyene kan også stimuleres med behandlinger og hjemmeprodukter. Min favoritt behandling for fine linjer og poser, er Green Peel Øye behandling, der rene urter masseres rundt øyene og den fine huden stimuleres til økt collagen- og elastin-produksjon.

Massasjetekniker som drenerer og myker opp den sensible huden rundt øynene, er oppløftende og en spesial øyemaske av alger legges så som et lokk over øynene. Den vil virke beroligende og kjølende. Behandlingen er nydelig og gir en gnistrende følelse og den kan stramme opp huden.

Legger ved film fra en Green Peel øyebehandling på KroppiBalanse til inspirasjon og håper det frister til å prøves ut.

 

Et alternativ som ikke er så behagelig men nokså effektiv for linjer og slapp hud, er Skinpen eller dermapen rundt øynene for å lage kanaler og sluse inn virkestoffer som reduserer rynker. “Nålnedslagene som trener huden til mer spenst” er også veldig rejuvinerende, løfter og strammer opp huden, men har du mye ekstra hud vil du aldri få det resultatet du ønsker av slike behandlinger.

Å bruke øyekremer tilpasset ditt behov daglig, gjerne både i morgen- og kvelds-rutinene er også positivt for rynker. Husk å massere kremen inn i 1-3 minutter rundt øynene. Dette er sirkulasjonsgivende, drenerende selvbehandling, og en veldig god rutine for å forebygge rynker og poser under øynene.

Uansett operasjon eller ikke bør gode øyerutiner være et must både for dag og kveld. Bruk øyekremer med aktive ingridienser og som gir rikelig med fukt i vårt tørre nordiske klima. En magisk lett fluid er Hydra Maximum eye fluid fra Dr Schrammek som gjør underverker med poser og mørke ringer.

Elixir Cosmeceuticals Niactil Anti-age Eye Gel er et nytt tilskudd i Elixir Niactil familien og skal bidra til en “botox lignende effekt” rundt øynene. Vi gir dere alltid gratis produktkonsultasjon tilpasset din hudtilstand.

 

 

Bare Minerals

Bare Minerals

Hvorfor Bruke Bare Minerals i sminken din?

Hvordan kan du behandle huden din best? Å velge daglig sminke som ikke tetter til porer eller legger seg som et lokk på hudoverflaten, er absolutt gunstig og er å anbefale. Det finnes mange rene mineral make-up serier å velge mellom, det er bare å prøve ut slik at du finner din favoritt.

Velg mellom flere ulike merker som kun har rene mineraler i sin sminke.

Bare Minerals er merket som markedsfører produktene sine “så rene at du kan sove med dem”. Det er ikke noe jeg anbefaler, men uansett verdt en stjerne. Jeg prøvde Bare Minerals/ ID mineraler som det først hotte for over 20 år siden og jeg likte det veldig godt. Jeg startet med Bare Minerals pudder i løs form. Det drysset ned hele badet mitt, men fin ble jeg:-) Ettersom jeg da hadde mye urenheter og acne tidligere var det virkelig supert med “ren” make up. Bare Minerals utviklet så klart flere foundation, Bare Minerals matt foundation for oss som med oljete hud, Bare Minerals original foundation, og så klart også flytende/ Bare Minerals liquid foundation. Men etter flere år begynte det plutselig klø litt i ansiktet ved bruk. Usikker på om det var mineralene eller noe annet, men jeg bestemte meg da for å teste ut Glo Minerals som da var ganske “nye” på markedet med sine mineral produkter. Jeg ble forelsket i pressed base og har brukt det siden, omtrent hver dag. Jeg elsker at produktet “smelter” in i huden min og ser naturlig ut og likevel dekker ujevnheter og eventuell rødhet i huden og jeg opplever huden min mindre oljete utpå dagen. Det finnes mange forskjellige farger å velge mellom, bare minerals medium begge er en av dem. Det lanseres mange mineral make up produkter på market nå, mitt råd er å google ingidienser og erfaringer fra andre som brukt produktet innen du kjøper det og husk- du får oftest det du betaler for. Ikke alltid det billigste som er best for huden din!

Hva er egentlig mineral sminke?

Mineral sminke er laget direkte fra jorden. De mest naturlige produktene innenfor mineralmakeup inneholder verken kjemiske fargestoffer, konserveringsmidler eller fyllstoff og bindemidler, som er ingredienser mange er opptatt av å unngå. Sminken består som regel av knuste mineralpigmenter som skal smelte inn i huden uten å tette til porene.

Pigmentene fester seg til fettet i huden, og skal gi en matt og myk hud med jevn glød og hudton, men mineral sminke lages også som flytende produkter, der er det blandet in fuktighetskrem, antioxidanter og vitaminer til fordel for huden din.

Hvorfor begynte Bare mineraler fra I.d mak up klø på huden min?

Jeg googlet faktiskt litt på mineral make upp og fant ut at flere reagert på akkurt I.d make up slik jeg gjorde før jeg begynte å bruke Glo Minerals. Jeg fant ut at mange mineral make up leverandører bruker et stoff som heter Bismuth Oxychloride (bi) i sminken sin.

Bismuth Oxychlorid er et billig fyllemiddel (tungvekt) som blir brukt til å fylle opp sminkekrukka.
Det er et pigment som får sminken til å bli skinnende på huden (lysreflekterende). Bismuth bruker de også i mineralsminke for å få sminken til å sette seg bedre på huden. Fant en intersamt blogg om akkurat denne opplevelsen som jeg hadde, med kløe etc også hos bloggern.

Mineralsminke med skumle ingredienser

Hvordan bruke øye make up?

Mange av min kunder sliter med erfaring på å legge pen øye make up, de er oftest usikre både på hvordan tegne opp bryn og hvordan trylle med farger på øye lokkene. Vi tilbyr Make up veileding hoss oss både til hverdag, fest og bryllup og vi arrangerer jevnlig kundedager med Gratis make up veiledning med en ekstern make up artist som velger farger og tipser hvordan du kan fremheve det vakreste av deg selv. I Corona tiden frem til jul tenker jeg inspirasjons video er et fint supplement.  Vår flinke terapeut Katarina har laget en enkel veiledning på hvordan tegne opp brynene, valg av riktige pensler og farger til  et magisk blikkfang. Enjoy!

Alle produktene kan dere selvfølgelig kjøpe i vår butikk på Eiksmarka og noen produkter også i nettbutikken vår.

 

Crazy Wednesday Tilbud

Crazy Friday Shellac med manikyr 500 kr

Crazy Friday Shellac med manikyr 500 kr

Har du gammel Shellac du må fjerne tilkommer 100 kr og dette må bookes ekstra i nettbooking eller informeres om ved bestilling.

Shellac er en neglelakk som sitter i 14 dager. Den lages av selskapet  CND som er ledende innen den profesjonelle hånd-, fot- og neglebransje. Vi er stolte av å introdusere den første originale Power Polish etter fem års utvikling i CND sitt laboratorium. Nå kan du si farvel til riper, tørketid, avskalling og matte overflater og hilse på Shellac!

Det revolusjonerende produktet sitter feilfritt i opptil 14 dager med en utrolig høy glans og fjernes i løpet av minutter.

I behandlingen utfører vi fjerning av neglbånd, puss av negler og Shellac. Vi avslutter med krem og neglbåndsolje. Behandlingen tarca 45 min. Har du gammel shellac som må fjernes må det bestilles i tillegg til behandlingen.  Prisen for dette er 100kr

Se hvordan vi utfører Shellac med manikyr på KroppiBalanse:

 

25% på Vippebehandlinger

Vippeextentions tilbud i november kr 990,-

Vippeextentions tilbud i november kr 990,-

Har du lyst på lange og tykke vipper? Det er mulig med vippeextentions! Vippeextensions gir deg lange og fyldige vipper som varer i opptil 6-8 uker. Vi limer på ett og ett hår til dine egne vipper så resultatet ser naturlig ut.

Vippextentions er er trend som er kommet for å bli. Å lime på ett og ett hår på dine egne vipper for å øke lengde og volum, gir et mer våkent blikk og kan gi et mer dramatisk utseende. Det er fantastisk å se nydelig ut fra du våkner opp på morgenen. Vi bruker vipper og lim av ypperste kvalitet.

Bestill din vippetime her!

Fars dags gavetips og tilbud!

Vi feirer alla Pappaer med gode tilbud i November

Hipp Hurra for alle våre fine pappaer.

Vi feirer alla Pappaer med gode tilbud i November derfor gir vi alle pappaer som kommer til behandlinger noen gode tilbud. Dere menn trenger også stelle med dere selv og oppdage hvor deilig det er å unne seg gode behandlinger. Stelle huden i ansikt daglig er ikke bare A og O for kvinner. Oppdage hvor deilig hudpleie er og at det kan utføre underverker med din hud og bruke hjemme produkter. Å få en kraftfull deilig masasje behandling eller en effektiv fotpleie som etterlater føttene myke og bløte. Vi selger gavekort både i nettbutikk og på klinikken vår- løp og kjøp!

Gode tipps til Farsdag Gave:

Hudpleie for menn 50min til 970kr perfekt for en travel pappa. Alle pappaer som tar hud behandling i November får 10% på alle hudpleie produkter til hjemmebruk.

Idrettsmassasje 50min til 850kr. En deilig med kraftfull gjennom knaing av hele kroppen eller kun skulder nakke. Alle pappaer som tar 50min Idrettsmassasje i November får en foam roller på kjøpet.

Fotpleie med massasje 60min til 990kr en nydelig behandling for tørre, trøtte føtter. Vi renser neglebånd, fjerner hard hud og filer føttene tils de blir myke som babyføtter. Alle pappaer som tar fotpleie med massasje i november for 50% på en valgfri fotkrem.

Håper dere finner noe som passer til deres pappa:-) Vi gleder oss til å ta vare på han!

Kjøp ditt gavekort HER eller stikk innom oss på Eiksmarka Senter!

 

Rosacea

Rosacea

Har du rosacea og lurer på om det går å behandle selv? –  Les videre. I dette innlegget forteller jeg om produkter og salongbehandling som kan hjelpe med rødflammet hud i ansiktet.

Under kommer informasjon og tips på hvordan vi har fått rosacea til å bli bedre, og også hvordan du kan unngå oppblomstring og holde hudtilstanden rolig. Så er det store spørsmålet: Kan rosacea det forsvinne helt?

Hva er rosacea?

Rosacea er en kronisk betennelse som gir rødflammet hud i ansiktet. Det er særlig utbredt i pannen, på haken, over nesen og i kinnene. Over tid kan det også komme små røde hevelser, kviselignende utslett og synlige blodkar. Nei, du kan ikke bli kvitt tilstanden helt, men riktig behandling og produkter kan minske symptomer og hindre forverring.

Undertyper

Rosacea kan blomstre mer eller mindre. Hos noen forblir tilstanden mild, mens hos andre kan rosacea bli en meget sjenerende hudlidelse med store hudforandringer. Tilstanden inndeles i fire forskjellige subtyper, avhengig av hvordan den arter seg: Subtype 1,2, 3 og 4. Les mer om de ulike typene.

Symptomer på Rosacea

Rosacea er en vanlig hudsykdom men den har ulik form og symptom hos pasienter. Det er ulik grad av rødhet, kviser rundt munn og tørr hud. Oppblomstring av tilstanden er oftest ved inntak av sterk mat, vin, kaffe eller ved høy belasting og stress. Huden er vårt største organ og hvordan vi daglig behandler huden i ansiktet er viktig for en sunn og fin hudtilstand.

Hvordan ser et utbrudd ut?

rosacea bilder

Det kan alltid være lurt med en diagnose av en lege. Ved mild eller moderat rosacea kan du absolutt ta salong behandlinger og bruke dempende hjemme produkter, men ved kraftig rosaeca bør du alltid kontake lege for å stille diagnose og få veiledning til riktig medisinering og behandling.

Behandlinger hos lege og hudterapeut.

Ved en behandling hos lege du kan få tilbudet om lokal behandling av milde utbrudd med kremer som Ivermektin krem eller Azelain krem eller gel. Krem er oftest mest skånsomt for huden ved denne tilstanden. Hvis lokalbehandlingen ikke fører til bedring, er det aktuelt med antibiotika. Dersom du allerede har fått diagnosen, og ikke har fått effekt av antibiotika eller ikke ønsker antibiotikabehandling, kan vi som hudterapeuter tilby green peel behandling på klinikken. Dette er en ren urtebehandling som har evnen til å stimulere og styrke hudens funksjoner. Dette gjør Green Peel uten å endre ph-verdien i hudbarrieren.  Dette er viktig og unikt for peeling behandling. Effekten er at hudfornyelsen skjer svært raskt. Det beste med behandlingen er at den kan gis til alle med sensibel, uren (acne), aldrende og tørr hud. Den kan også gjøres på hvilken som helst del av kroppen. Dersom Green Peel behandling i sin helhet ikke er effektivt nok, kan det vurderes å prøve ut laserbehandling.

Kan du få rosacea til plutselig å forsvinne? Det finnes ingen kur som helbreder tilstanden, men ved effektiv behandling er prognosen god. Tilstanden kan opphøre spontant etter måneder eller år. Å rense huden din daglig med mild ansiktsvask og tilføre fukt etterpå, er et ritual vi anbefaler at du innfører om du er rammet av lidelsen.

Rosacea triggere:

Pass på om noen matsorter trigger din hudtilstand. Er det spesielle situasjoner som stresser deg og forverrer tilstanden, prøv å unngå det. Dette kan trigge rosacea: alkohol, sollys, varme drikker, psykisk stress, trening, vind, temperaturendringer, menstruasjon, overgangsalder, medikamenter og sterk krydret mat.

Generelle råd

Disse generelle rådene gjelder for alle med rosacea:

  • Bruk solkrem daglig som beskytter mot både UVA- og UVB-lys. Solkremer med fysiske filtere som titandioksid og sinkoksid tolereres best.
  • Unngå bruk av kortisonkremer i ansiktet.
  • ”Rosacea-hud” blir lett irritert av kosmetikk. Bruk mineralsminke som Glo Minerals eller foundation med mye fukt, lette dagkremer, Cc krem som har fargepigmenter i seg. Blemish Balm er en favoritt hos mange av våre kunder.
  • Bruk renseprodukter som er såpefrie. Det finner du i alle hudpleiesalonger.
  • Bruk en fuktighetskrem som er tilpasset din egen hudtype minst en gang daglig, før påføring av andre hudprodukter og make-up. Velg en fuktighetskrem som demper rødhet i huden (se noen anbefalte produkter i innlegget).

Rosacea oppstår typisk i 30-50 års alderen. Kvinner rammes noe oftere enn menn. To til fem prosent av befolkningen utvikler rosacea. For mere utfyllende informasjon skriver NHI.no mye fakta.

Anbefalte hjemme produkter:

Det kan være vanskelig å velge riktige produkter til hjemmebruk, men jeg vil anbefale å teste ut Rosea Calm Cream fra Dr Schrammeck eller Niactil 4% fra Elixir Cosmeceuticals. Begge disse produktene kan du få testere til hjemmebruk av hos oss på KroppiBalanse før du kjøper en hel krukke. Dersom du ønsker terapeutisk veiledning tilbyr vi det både på klinikken og online.

Legger ved en film der vi utfører Green Peel behandling i salongen.

Prøv peeling!

Prøv peeling!

Prøv peeling!

Gi huden en reel treningsøkt- prøv peeling og jobbe med huden din i høst! Vi nyter enda mye solfylte dager, men sakte går vi in i kall og frisk luft og høsten har kommet. Høsten er en perfekt tid for Gi huden en reel treningsøkt og jobbe med huden din, D-vitamin lagret er fylt opp etter sommer sesongen og huden er klar for stimuli og opprydding. Vi vill gi deg tips på beste salong behandlingene i høst og vinter halvåret. Behandlingene som gir huden din er skikkelig treningsøkt og vi tilbyr på Kroppibalanse hjelper deg til å få glattere hud, mindre pigmentering, mindre rynker, anti age, fjerner og reduserer acne og urenheter, tørr og gusten hud eller for deg som er sensibel og litt blir irritert og rød. Det beste er å utføre salong behandlinger jevnlig i høst og vinter halvåret, nesten som en kur. Intervall og styrke på behandlingene avhenger av din hud tilstand og hva du ønsker å jobbe med. På KroppiBalanse vill vi veilede deg og anbefale et  opplegg som er tilpasset deg og din hud.

Elixir Cosmeceuticals Kjemisk Pensling: Mange er utrulig urolige for ordet PEELING men vi ønsker avskrekke ordet peeling ved å belyse hvor fin huden blir av de ulike peelingene vi utfører. Kjemisk peeling på salong er en fantastisk trenings økt for huden og den stimulerer collagen og elastin produksjonen slik at huden blir mer spenstig og full av glød. Vi tilpasser alltid behandlingen etter din hudtilstand og behov, vi kan jobbe med anti age, pigmentering (flekker og sol-skader) og acne, urenheter eller sensibilitet og rosacea. I dette innlegget legger vi ved en video som viser en av våre flinke terapeuter som utfører en mandel peeling på seg selv med før og etter bilde.

Green Peel  En magisk urte peeling med 100% naturlige ingredienser som gir langsiktige resultater og bygger opp og styrker hudbarrièren din i ansikt og på kroppen. Urtene inneholder en unik sammensetning som har ulik virkning på og i huden. Fra innsiden jobber urtene sterkt antibakterielt, antiinflammatoriske, næringsrike, styrkende, rensende og beskyttende i flere dager etter behandlingen. Unikt bidrar urtene til at huden får tilført det den trenger etter ” treningsøkten” og resulterer i minimalt stress på huden. Styrken på urtene velger vi i samråd med deg som klient og vi ser alltid på ditt hudtilstand for å gi den riktige behandlingen til din hud til en hver tid. I dette innlegget legger vi ved en video som viser en green peel energi for og etter behandling. Vi på KroppiBalanse står klare å ta vare på deg og din hud i høst og vinter, våre klienter skal føle seg trygge og varetatt. Varmt Velkommen til en trygg klinikk på Eiksmarka Senter!

Hvis du ønsker effektive peeling produkter til hjemme behandling finner du det i vår butikk og nettbutikk

Vi tilbyr gratis produkt veileding både online og i vår klinikk. Det er mange ulike peelinger å velge mellom og litt Forskjell mellom mekanisk peeling/ korn peeling som øker sirkulasjon og sliper huden og glycol peeling/ frukt syrer som kontrollert “etser” bort gamle hudceller, eller ensym peeling som mildt eksfolierer og fjerner gamle hudceller. Hvilken peeling du bruker hjemme er smak og behag, men fruktsyrer/ glycol bør du passe på og ikke over konsumere under vår og sommer perioden pga muligheter for å utvikle mere pigmentering. Pigmentering er Fargeforandring i huden kan skyldes økt produksjon av melanin vårt naturlige solbeskyttelse. Pigmentering men kan bli ekstra sterk ved soling og samtidig østrogen hormonpåvirkning (p pille, svangerskap) og gi melasma, det kan også bli fremtredende etter skader/ trumer. Bruk derfor alltid produkter med spf på dagtid.

 

 

50% på 1stk Skinpen Behandling ved kjøp av 3stk  behandlinger

50% på 1stk Skinpen Behandling ved kjøp av 3stk behandlinger

Ansiktsløft, reduksjon av arr og rejuvinasjon med SkinPen (micro needeling). 6 ganger så effektfull som Dermaroller.

Pris 1500 kr + 350kr for collagen maske

Behandling med SkinPen kan brukes til en rekke forskjellige formål

  • Rejuvenation, hvor målet er å friske opp huden, og redusere små linjer og rynker.
  • Anti-rynke-behandling, hvor fokus er på rynker rundt munnen, øynene og i pannen.
  • Acne arr-behandling.
  • Strekkmerkebehandling.

Anbefalt behandlingsforløp er behandling hver 4. uke, over 4-6 behandlinger

Les mer om skinpen behandling og resultater: https://kroppibalanse.no/microneedling-skinpen/

Grønn dag 23 september “goodie bags og tilbud”

Grønn dag 23 september “goodie bags og tilbud”

Vi inviterer til en Grønn dag den 23 september. Prøv vår magiske urte peeling Green peel express GRATIS  ved kjøp av 2 anbefalte produkter fra Dr Schrammek. En gyllen mulighet å prøve urte peelingen som gjør underverker med huden din! Alle kunder som bestiller time denne dagen mottar en goodie bag og gode tilbud på oppfølgings behandlinger i høst. Ta gjerne med deg en venninne, men husk å booke time, vi har begrenset med plasser!

Sikre deg en behandling denne dagen, send epost til:  post@kroppibalanse.no

Les mer om behandlingene her: Green Peel

Tørr hud etter sommer og sol? Vi har noen gode råd og tips.

Tørr hud etter sommer og sol? Vi har noen gode råd og tips.

Har du tørr og stram hud etter sommer og sol?

Sol og salte bad kan tørke ut huden vår og du føler deg uren og nesten litt gusten til tross for sommer farge. Det er super viktig å tilføre nok fuktighet og å bruke peeling i gjennom hele sommeren. Uansett er det aldri for sent…  Peeling kan du utføre hjemme både med korn, (mekanisk peeling), enzymer eller glycol (frukt syrer). Å bruke peeling jevnlig er magisk for din hud, det hjelper til å fjerne gamle døde hud celler slik at de produkter du bruker for å gi huden fukt og næring absorberes bedre og lettere. Peeling gør også hud overflaten glattere og jevnere.

Vi har mange produkter som kan brukes hjemme for å tilføre fukt og næring.

Nå har vi Kampanje på peeling og fuktighets maske 🙂 Løp og kjøp! 

Se inspirasjons video på en kvelds rutine med rens peeling og maske  her: https://www.youtube.com/watch?v=4vV3QSq8SW8

 

 

Tørr, sensibel eller uren hud av sol og bad?

Tørr, sensibel eller uren hud av sol og bad?

Føler du at huden din blir tørr av sol og bading? Eller får du urenheter og blir klissete og fet? Hudtilstander er forskjellig fra person til person og endrer seg etter årstid og påvirkes av stress, klima, hormoner og kosthold. Jeg anbefaler alltid mine klienter å endre produktbruk etter årstider og hvordan huden forandrer seg. Passe på hva du bruker for solkrem i ansiktet så den ikke tetter til porer og gir deg urenheter.

I sommer har vi mange gode produkter fra Dr. Shrammeck i reise størrelse noe som gjør det ypperlig å teste ut eller bytte produkter kun for en liten periode. Dyp Rensende ansikts vask, ut rensende leir maske, beskyttende eller beroligende dag krem, med eller uten farge og en fantastisk urte tonic som beroliger pleier og strammer opp huden etter sol og salte bad.

Det beste er at du får den GRATIS ved kjøp av 2 valgfrie produkter i reisestørrelse

Nå 15% rabatt på Juvederm filler behandling

Nå 15% rabatt på Juvederm filler behandling

Injeksjoner med hyaluronsyre filler.
Juvederm er en ikke-animalsk høykvalitetsfiller som inneholder en fin gele bestående av hyaluronsyre. Hyaluronsyre er et sukkerstoff som finnes naturlig i huden, og som gir huden volum og fuktighet. Ved å injisere gelen i huden gjenoppretter vi hudens volum, sletter ansiktsrynker og folder og gjenvinner hudens struktur. Gir et glatt og naturlig utseende og følelse.

25% på Vippebehandlinger

TILBUD! NÅ- Vippe extentions nytt sett 1200kr

Klassisk Vippe extensions gir deg lange og fyldige vipper som varer opptil 4-6 uker. Vi limer på ett og ett hår til dine egne vipper så resultatet ser naturlig ut.

Vippene har en naturlig bøy og passer til alle.

Bestill “Vippekampanje nytt sett” på nettbooking, epost eller tlf 21 39 12 27

Kjære kunder, endelig får vi møtes uten “fysiske” klemmer:-) men til gode behandlinger!

Kjære kunder, endelig får vi møtes uten “fysiske” klemmer:-) men til gode behandlinger!

Høyeste kvalitet på produkter, behandlinger og hygienekrav har alltid vært høyt prioritert hos oss og det vil det fortsatt være.

Vi vil be dere passe på følgende:
– Kom alene til behandling.
– Kom til avtalt tid-ikke bruk klinikkens venteværelse mer en nødvendig pga plass mangel og regler om avstand.
– Sprit av (Antibac) dine hender før kommer inn i klinikken.
– Avlys time og bli hjemme hvis du eller noen i din familie har minste tegn til sykdom. (vi har ikke noen avbestilling gebyrer i perioden) 
– Avlys time hvis du har reist utenfor Norge de siste 14 dager før behandling.

Vi følger disse retningslinjene:
– Gjør ekstra rent og desinfiserer mellom hver kunde.
– Bruker munnbind, daglig og hansker i de fleste behandlinger-ikke på massasje behandlinger.
– Serverer ingen vann, kaffe eller te (så ta med egen vannflaske).
– Fjerner alle blader og magasiner.
– Stiller Antibac i venteværelse i behandlingsrommene og i resepsjon til bruk før og etter betaling.

Vår nettbooking er åpent og vi åpner til behandlinger 27.4 som tidligere avtalt. Vi gleder oss å møte dere igjen og utføre trygge gode behandlinger.

 

Trygg klinikk!

Trygg klinikk
For at dere som kunder og oss terapeuter skal ha en så trygg og
behagelig opplevelse som mulig, ber vi dere tenke igjennom
følgende:
HVA GJØR DU? HVA GJØR VI?
• Kom frisk og alene
Vi har ingen avbestillingsgebyr i
perioden om timen må
avbestilles grunnet symptomer
• Hold avstand
Hold minst 1 meter avstand
• Vask hendene
Vask/desinfiser hendene før
ankomst
• Ikke bruk mobilen
Mobiltelefonen er en
potensiell smittekilde og
bes derfor om å redusere
bruken når du er i
salongen
• Ren klinikk
Vi rengjør klinikken etter
Folkehelseinstituttets
anbefalinger. Det blir spesielt lagt
vekt på alle berøringsflater
• Bruk av munnbind
Bruker munnbind daglig og
hansker i de fleste behandlingerikke på massasje behandlinger.
Serverer ingen vann, kaffe eller
te (ta med egen vannflaske).
– Fjerner alle blader og
magasiner.
• Tar bort
vann/kaffeservering

Prøv Green Peel, en naturlig urtepeeling  Fra 990 kr

Prøv Green Peel, en naturlig urtepeeling Fra 990 kr

Vi spanderer en Green Peel øye behandling på alle som booker Green Peel ansiktsbehandling i mars! (verdi 700 kr)

EN REAL TRENINGSØKT FOR HUDEN
Green Peel® gir huden en suveren treningsøkt. Den stimulerer alle hudens funksjoner, fra innerst til ytterst. På grunn av den økte sirkulasjonen i kombinasjon med næringsstoffer fra urtene, fremskyndes hudfornyelsen på et minimum av tid.

Les mer om Green Peel behandlingene HER.

Bestill time nå!

50% rabatt hos Praktikant

50% rabatt hos Praktikant

Den 25-28 februar tilbyr vi 50% rabatt hos vår praktikant. Hun utfører Hudpleie, kroppsmassasje, farge av vipper og bryn og voksing. Time kan du bestille online, per epost eller telefon. Velkommen!

Venninne dager!

Venninne dager!

KroppiBalanse tilbyr venninnedager fredag 7. og lørdag 8. Februar.
Ta med deg mor, søster eller venninen din og stell negler hos oss!

Disse dager tilbyr vi dere 2 manikyr eller shellac behandlinger med 50% rabatt på 1 behandling. (den rimeligste hvis dere velger forskjellige behandlinger)
Vi byr dere noe godt i glasset og snacks!
Sikre deg plasser!
Bestil på: post@kroppibalanse.no eller tlf 21 39 12 27
:

Husk å booke din time på denne dagen og du får rabatten trukket av på den rimeligste behandlingen! 

Åpningstider i RomJula

Åpningstider i RomJula

Unne deg en behandling i julen!

Vi holder åpent:

Lille julaften 23.12 kl 10.00-17.00

Julaften 24.12 Stengt

1.e Juledag 25.12 Stengt

2:e Juledag 26.12 Stengt

Fredag 27.12 kl 10.00-16.00

Lørdag 28.12 kl 10.00-16.00

Mandag 30.12 kl 10.00-17.00

Nyttårsaften 31.12 kl 10.00-14.00

 

 

Gavekort alle ønsker seg!

Gavekort alle ønsker seg!

Gi bort en opplevelse i Julegave! Vi har gavekorten alle ønsker seg, vi gleder oss til å ta vare på deg! Bestill online og du får et pdf gavekort umiddelbart i din inboks. 

Sminkedag før Julebordet!

Sminkedag før Julebordet!

Vi gentar sucsessen, lær deg å legge perfekt smike før Jul! Ta gjerne med en veninne og sikkre dere plass idag!

Konkurranse! Vinn en rens tilpasset ditt hud tilstand!

Følg oss på sosiale medier, tagg 2 venner og bli med i tekking på en rens tilpasset dit hudtilstand. Vinneren trekkes fredag 8 november. Hudanalyse må fylles ut av vinnere for å sikre at riktigt produkt blir utlevert.

VIP dag med Nye Elixir behandlinger!

VIP dag med Nye Elixir behandlinger!

Torsdag 21. november lanserer vi NYE behandlinger:

Anti-age, Hyperpigmentering og Acne/sensibel behandling.

Vi utfører en GRATIS behandling ved kjøp av 2 valgfrie produkter.

(Behandlingens verdi 950,- og 1050,-)

Oppfølgende behandlingspakke med tilbud til alle som deltar på VIP arrangementet.

Nyheter!!!

Vi lanserer nye Hudpleie behandlinger med Green Peel. Time Control og Mela White. Fantastiske behandlinger som virkelig gir resultater. Time control for deg som trenger antiage og lifting med mye fukt og Mela white for pigment flekker, solskader og ujevnheter etter sommeren. Les mer om disse spennende behandlingene og husk du kan få en GRATIS smaksbit av Green Peel express på onsdag 18 september på Grøn dag hos Kroppibalanse!

TA VARE PÅ RYGGEN DIN!

TA VARE PÅ RYGGEN DIN!

TA VARE PÅ RYGGEN DIN! Hele august og september tilbyr vi våre kunder: FØRSTEGANGS UNDERSØKELSE MED BEHANDLING kr 490,- (ord. pris kr 800,-) Toralf Thomassen er Fysioterapeut/Kiropraktor En av svært få i Norge som både er fysioterapeut og kiropraktor. Thomassen er svært aktiv innen Crossfit. Han har jobbet med flere profilerte norske idretts- og crossfitutøvere. Les om Kiropratikk og Toralf. Book din time HER
Grønn dag på KroppiBalanse

Grønn dag på KroppiBalanse

.Velkommen til Grønn dag hos KroppiBalanse 18. september kl 11.00-18.00. Kjøp 2 produkter fra Dr. Schrammeck og få en GRATIS Green Peel Express behandling. Verdi 990kr.
Lett servering og grønne forfriskende energi shots og eksklusive Goodiebags til alle som kjøper produkter denne dagen! Husk å Sikre deg plass – Booke time til behandling på post@kroppibalanse.no

VIPPE EXTENTIONS NYTT SETT Kr 990,-

VIPPE EXTENTIONS NYTT SETT Kr 990,-

VIPPE EXTENTIONS NYTT SETT Kr 990,- Vi tilbyr NYtt sett Vippeextention til Kr 990,- i hele august. Vippe extensions gir deg lange og fyldige vipper som varer opptil 6-8 uker. Vi limer på ett og ett hår til dine egne vipper så resultatet ser naturlig ut. Vippene har en naturlig bøy og passer til alle.
Gratis produktveiledning

Gratis produktveiledning

Nå til byr vi Deg GRATIS hud analyse og produktkonsultasjon i vår nettbutikk. Send in et bilde av huden din og fyll ut et skjema om din hud tilstand og vi veileder deg på våre virkningfulle og eksklusive hudpleie produkter.

Åpningstider i JULI!

Åpningstider i JULI!

 

15 JULI TOM 3 AUGUST

Mandag (Kun etter forespørsel av behandlinger)

Tirsdag 12.00-18.00

Onsdag 10.00-14.00 (14.00-18.00 Kun etter forespørsel av behandlinger)

Torsdag 12.00-20.00

Fredag 10.00-16.00

Lørdag 10.00-16.00

VIP behandlinger!

VIP behandlinger!

FEIRE BURSDAG, UTDRIKKINGSLAG ELLER SOMMERFEST PÅ KROPPIBALANSE! Vi utfører en partypeel og en mini make up på dere før dere skal ut å spise eller skal på sommerfest. Dere får VIP tilang til klinikken (åpen kun for dere). Velg mellom glycol peel eller green peel express, 2 glass bobler og litt snacks! 10% på alle produkter på klinikken til alle i selskapet!

Cellulittmassasje tilbud!

Pakke på 10 behandlinger og cellulitt olje med koppingglass sett til KUN 8000 kr tom 1 JULI. (ord pris: 9995 kr) Bestill din time idag og sikre deg tilbudet!
Gavekort alle ønsker seg!

Vi lodder ut 10st GAVEKORT på verdi: 500kr

Fyll ut skjema og motivere hvorfor du ønsker å vinne gavekort hos Kroppibalanse.

Trekker 10 st vinnere 1 juli. Vinnere annonseres på sosiale media og kontaktes direkte per epost.

15 + 7 =

Gavekortet er gyldig på Skinbost og Injeksjonsbehandlinger!
(kan ikke kombineres med andre rabatter eller tilbud!)

Cellulittmassasje og Livstilsveileding 10ggr kr 8500,-

Cellulittmassasje og Livstilsveileding 10ggr kr 8500,-

Metoden/figurforming og cellullitt massasje er en kombinasjon av spesifikk bindevevsmassasje (Deep Tissue Release), lymfedrenasje, kostholdsveiledning, trening og motivasjon. Metoden er et samarbeid mellom klient og terapeut og går over 10 uker.
Tilbudet inkluderer (2 dl cellulittolje til hjemme bruk) (Pakkens ord pris kr 9200,-)
Microgold kampanje – 20%

Microgold kampanje – 20%

Du kan nå booke tid for den ny «it» behandlingen Microgold. Desidert det hotteste innen medisinsk hudpleie. Den ultimate kombinasjonbehandlingen
Alternativ 1
Microgold behandling med en skreddersydd cocktail av serum tilpasset din hudtilstand.
Førpris: 3000kr Kampanje: 2400kr

Alternativ 2
Microgold behandling med en skreddersydd cocktail av serum tilpasset din hudtilstand med rynkereduserende middel inkludert.
Førpris: 5000kr Kampanje: 4000kr
Utføres av dermatologisk sykepleier

ÅPNINGSFEST I TRE DAGER | LØRDAG 19 JANUAR 20% RABATT

ÅPNINGSFEST I TRE DAGER | LØRDAG 19 JANUAR 20% RABATT

Husk å Booke din time denne dagen og du får rabatten trukket av på en valgfri behandling tom 31 januar.

Bestill produkter med 20% rabatt fra vår nettbutikk eller kom innom oss til våre nye lokaler denne dagen for en hyggelig handel med rabatt på hele kjøpet!

EKSLUSIV LADIES NIGHT HOS KROPPIBALANSE | TORSDAG 17 JANUAR

EKSLUSIV LADIES NIGHT HOS KROPPIBALANSE | TORSDAG 17 JANUAR

Meld deg på idag og sikre deg plass! Begrenset med plasser første man til mølla.
Dele gjerne informasjonene med dine venninner, goodiebags til alle som kjøper produkter, møtt opp å få med deg alle gode tilbud.

Vi gleder oss til å se deg!

Vi flytter til Eiksmarka NYE senter!

Vi holder stengt i romjula grunnet flytting til nye Eiksmarka Senter!

Adresse: Niels Leuchs vei 46, 1359 Eiksmarka.

Gratis parkering i P-hus og T- bane stasjon rett ved senteret. Du finner oss ved siden av Norli bokhandel.

Vi feirer med åpningsfest i tre dager fra 17. – 19. januar.

  • Torsdagen: Ladies Night med Frøya Make up
  • Fredagen: Venninne dag med hudpleie fra Darphins økologiske verden.
  • Lørdagen: Drop inn med tilbud på salg og behandlinger.

Følg med og meld deg på fortest mulig for å sikre deg plass på våre arrangement!

Vi ønsker alle våre kunder en Riktig God Jul og Godt Nytt spennende 2019!

Brun uten sol?

Brun uten sol?

Nå begynner i alle fall jeg og bli ganske blek etter sommerens soldager. Jeg har avsluttet kuren med kjemisk peeling over 5 ganger og huden i ansikt er ren og fresh, men ganske blek uten mineral make up. For å sprite opp “morgen looken” bruker jeg selvbruningspray i vinter halvåret. Ca hver tredje dag påfører jeg en dusj av Turbo Tan spray på morgenen etter å ha renset og smurt ansiktet med dagkremen min. Ettersom jeg bruker glycolpads fra Elixir Cosmeceuticals annenhver kveld, får ansiktet mitt jevnlig peeling og selvbruningssprayen blir aldri skjoldete på meg. Men mange glemmer viktigheten av å utføre jevnlig peeling og det er ekstra viktig rett før du skal bruke selvbruningsprodukter. Turbo Tan er en lett spray som passer alle og hvis du følger veiledningen vil den ikke bli skjoldete. Den blir heller ikke klissete eller seig på huden. Du kan påføre den flere ganger og om du gjentar påføringen får du en dypere brunfarge. Vi selger nå Turbo Tan i vår nettbutikk med fri frakt.

Gå fresh og gylden i møte med julebords sesongen 🙂 Lykke til!

 

Hva er Kjemisk peeling?

Hva er Kjemisk peeling?

Kjemisk peeling er en effektiv behandling for hudfornyelse, solskader, pigmentering (bruneflekker i huden) acne og uren hud og den gir glød til gusten hud!

Fra oktober frem til påske er den beste tiden å utføre en kur med kjemisk peeling, grunnet minimal sol eksponering i denne perioden i Norge.

Behandlingen kan utføres med fruktsyrer (glycol), mandelsyrer, A-vitamin (retinol) og salisylsyrer. Det kan sammenlignes med en kontrollert lett etseskade på huden som fjerner det øverste hud laget og døde hud celler den etterlater huden silke myk og jevn.

Glycolsyre  fjerner det øverste hornlaget og gir en glattere, renere, strammere og mer glinsende hud. Glykolsyre jevner også ut pigment i huden, og i høyere konsentrasjoner kan avbleke brune flekker. Solpåvirket hud har generelt svært god effekt av fruktsyrer. Hvilken konsentrasjon man velger avhenger av hudproblemet man behandler. Finnes i salongbehanadling med styrker 30%, 40% og 50%.

Mandelsyre er fantastisk for sensibel hud, rosacea, eller acne og urenheter, den oppleves som litt varm og kan gi en lett brenning i behandling og utføres i styrke 1, 2 og 3 på klinikk. Mandelsyre kan med fordel kombineres med A-vitamin (retinol)

A-vitamin øker produksjonen av nye celler. A-vitamin kan brukes for å jevne ut hudfargen, redusere fine linjer og pigmentflekker, bedre solpåvirket hud, redusere store porer og motvirke kvisedannelse. A-vitamin skal ikke brukes av gravide og ammende, og med forsiktighet hos de med eksem eller rosacea (couperose). A-vitamin er den sterkeste anti-age produktet og vil forsterke styrken av peelingen.

Salisylsyre er mest effektiv på uren hud og urenheter. Salisylsyre fører til lett avskalling av det øvre hudlaget, reduserer forekomst av hudormer og åpner tilstoppede porer. Salisylsyre er spesielt effektivt mot uren hud da oppløsningen trenger ned i talgkjertlene. Dette bidrar til å redusere overflødig talg. Salisylsyre har også gunstig effekt mot solpåvirket hud.

Du finner alle disse peeling behandlingene på Kroppibalanse! Vi tilbyr GRATIS konsultasjons time slik at vi ser hvilken behandling som passer deg og en hud analyse for riktig produktvalg for hjemme behandlinger.  Vi gleder oss til å forbedre ditt potensial. Mvh Linda Wollkert

Hva gjør et unikt hudpleieprodukt?

Hva gjør et unikt hudpleieprodukt?

For meg skal et hudpleieprodukt gjøre en forskjell med huden min. Det skal være aktivt og jobbe med å bygge opp og styrke huden, styrke svakheter og hjelpe meg med å løse problemer! Alt dette finner jeg i Elixir Cosmeceuticals sine hudpleieprodukter.

Jeg har nå benyttet denne hudpleieserien siden produktlanseringen for 7 år siden. Egentlig hadde jeg bestemt meg for å “ta inn” en annen serie på klinikken min for salg. Men; da jeg fikk en “prøvepakke” med Power Peel og hadde brukt den i ca 2 uker – og så en forskjell (Jeg har alltid hatt problemer med urenheter, kviser og store porer og i ungdomstiden samt kraftig acne som jeg måtte medisinere med Roacutan) visste jeg at denne serien  måtte bare jeg anbefale alle kundene mine.

I min daglige rolle som hudpleier får jeg nå stadig komplimenterer om hvor “fresh” jeg ser ut i huden. Jeg er svært stolt av å kunne hjelpe mine klienter til å få en hud som stråler – både med effektive hudpleiebehandlinger som kjemisk peeling, acne-behandling, dyprenshud og skinpen/microneedeling på klinikken, og hjemmeprodukter,  som virkelig gjør en forskjell. Nå, endelig har jeg fått satt opp en nettbutikk med Elixir-produkter der du kan bestille dine Elixir cosmesuticals-produkter rett hjem på døren.

Trenger du veileding? Kontakt oss direkte for veileding av din hud.

Jeg gleder meg til å se din hud stråle!

Beste hilsen
Linda